Jarní povídaní 4. část

09.05.2022

Samozřejmě nikde není dáno, jak psa vést. Je na každém, jakou cestu zvolí. Mohu si například říct, ať má můj pes svobodný život, ať si dělá co chce. V naší společnosti takhle funguje z velké časti soužití s kočkami. Při takovém přístupu musím, ale přijmout věci s tím spojené. Pes si bude dělat co chce a neměl bych se na něho za to zlobit. U nás však převažuje snaha o to psa vést, řídit a přizpůsobit/vychovat ho našim normám, jak žijeme ve společnosti. Pes se z velké časti chová tak, jak je veden. Problém nenastává z ničehonic, je to vývoj a má svůj průběh od nuly. Je nefér vést psa (i když nevědomky) k něčemu co mi po roce, dvou, třech začne vadit a na psa se zlobit. Jde mi vždy o to, aby toto majitel přijmul, že se podílel na vytvoření toho konkrétního problému, přestal se na psa zlobit a jednal spravedlivě. S touto myšlenkou pak může změnit a zlepšit chovaní svého psa a zlepšit vzájemný vztah.

Co si budeme povídat, ne každý toto slyší rád, a ne každý to unese. Myslím, ale, že na cestě ke zlepšení je to potřeba.

Popravdě mám zvířata radši než lidi, je to s nimi snadnější, myslím tím komunikaci. Nemají předsudky, nemají domněnky, nejsou falešní.

Prostě jednoduše, veďte psy jak byste to rádi, buďte tu pro ně a oni tu budou pro vás.

Tak jste vážně dočetli dokonce? To je tedy výkon :)). Už jen kvůli tomu se se mnou spojte a rád si s Vámi popovídám o tom, co vás zaujalo. Budu se těšit a do té doby přeji krásné dny.

Kontakt:

Česká Lípa: +420 724 120 082

Litoměřice: +420 721 313 863

Email:
ceskalipa@vychova-psa.cz

litomerice@vychova-psa.cz