Základní výcvik psa

Ať už je pes velký, malý, "gaučák" nebo na zahradě a nebo pes, se kterým se "přece na cvičák nechodí", základní poslušnost by měl zvládnout každý. Ideální je začít od štěňátka, ale každý pes se dá vycvičit. Do kurzů Psí školy dochází psi všech věkových kategorií. 

Základní ovladatelnost zvládne každý pes bez ohledu na plemeno. Důležitým cvikem je přivolání, aby pes přiběhl na první zavolání kdekoliv a kdykoliv. Každý nebude tolerovat, když k němu přiběhne zvědavý pejsek a začne po něm skákat či ho jinak "otravovat". Je škoda, když majitel nemůže svého psa pustit, protože tento cvik nezvládli. Horší případy jsou, když přivolání není dobře zvládnuté, majitel svého psa i přesto pouští a ohrožuje tím jeho bezpečnost. Je mnoho případů, kdy pes skončí pod koly auta.

Ne vždy může být pes na volno. Proto se v Psí škole naučíte, jak svého psa zvládnout na vodítku, aby chůze s ním byla opravdu procházka a ne posilovací trenažér, protože Vás táhne v parku zleva doprava. 

S vychovaným a ovladatelným psem se nemusíte bát cestovat, jít si sednout do restaurace nebo kavárny. Nebude problém vzít s sebou psa na dovolenou nebo na výlet. Život dobře vychovaného psa je příjemnější, může s Vámi trávit více času a stává se svobodnějším.

Je spousta majitelů psů, kteří měli při pořizování psa velké plány a představy. Po letech jsou ve fázi, kdy svého psa "jen" vyvenčí, protože mají pocit, že nic víc už nejde. Nebo se vyhýbají místům, kde je velká koncentrace lidí a psů, protože jejich pes je nezvladatelný. Horší variantou je, když takový pes skončí v útulku, protože se pro páníčka stal přítěží.

Chcete-li začít s výchovou svého psa, kontaktujte nás.

Kontakt:

Česká Lípa: +420 724 120 082

Litoměřice: +420 721 313 863

Email:
ceskalipa@vychova-psa.cz

litomerice@vychova-psa.cz

Na osobní schůzce se podíváme na Vašeho psa. Probereme Váš problém a navrhneme nejlepší možné řešení. Nabízíme individuální lekce, později je možné pokračovat ve skupinových lekcích.

Více fotek zde