O Psí škole

Zvířata a práce s nimi prostupuje celým mým životem. Není to pouze práce nebo koníček, ale způsob života. Zvířata, především psi a práce s nimi, byli vždy součástí rodiny a tématem číslo jedna. V r. 2008 jsem začal na živnostenský list vyučovat klienty chodící do kurzů v Praze se svým psem a aktivně dělat převýchovu psů a cvičit psy zákazníkům. Po  přestěhování do Libereckého kraje jsem došel k rozhodnutí založit si vlastní Psí školu.  Po čase jsem zjistil, že cvičit, vychovat psa a učit někoho, jsou úplně odlišné věci. Je to práce především o lidech a musím říct, že je neuvěřitelně naplňující vidět, jak se majiteli psa začíná dařit a naučí se spolupracovat se svým psem. Cítit pak spokojenost člověka a jeho psa ve společném soužití je důvod, proč tuto práci dělám a především mě baví. Děkuji všem, kteří mi dali možnost pomoci jim s jejich zvířetem, a těším se na další spolupráci třeba právě s Vámi.

Václav Brunclík

Již mnoho let následuji svůj dětský sen a věnuji se práci se zvířaty. Psi byli součástí naší rodiny vždy, stejně jako moje láska k nim, ale postupem času jsem si uvědomila, že vycvičení zdaleka nebyli. Možná i to mě dovedlo ke studiu kynologie a zájmových chovů.

V praxi jsem si své znalosti začala naplno prověřovat před několika lety, když jsem si pořídila první vlastní fenku. A přestože znalosti jsou dobrým základem, nebyly zárukou dovedností. Pro jejich rozvoj jsem si přála najít člověka, který mě navede správným směrem. Našla jsem pana Brunclíka a od něj dostala mnohem víc, než bych si uměla představit. Předal mi mnohé a inspiroval k tomu, abych ty správné myšlenky a postupy šířila dál. Dnes už vím, jak učit svého psa a jak díky tomu dosáhnout spokojenosti psa i majitele. 

Pokud teď Vy potřebujete navést správným směrem a chcete se naučit se psem komunikovat tak, aby Vám rozuměl, ozvěte se. Bude mi potěšením Vás na cestě za touto vizí doprovázet.

Ing. Jana Nádvorníková