Cvičení v reálném prostředí

27.04.2020

Smyslem výcviku psa je, aby pes byl ovladatelný a zvladatelný v podmínkách kde má rozptýlení. Vnímal majitele a chtěl s ním spolupracovat.

Majitel se při výcviku svého psa může dostat do situace, že v Psí škole jeho pes poslouchá, ale v běžném prostředí už je to horší. Abychom tomu předcházeli, probíhají výukové lekce i v reálném prostředí.    

V Psí škole probíhá výuka převážně v režii trenéra. Ten se snaží nasimulovat a vytvářet rozptýlení a při tom učí majitele, jak se psem trénovat. V běžném prostředí je trénink náročnější. Nikdy se nedá přesně říct jak bude hodina probíhat  a na co vše můžeme při procházce městem narazit. Trenér musí reagovat a vysvětlovat podle dané situace, která může nečekaně nastat. Majitel psa už má určité základy z individuálních a skupinových lekcí, aby dokázal vnímat výuku a do toho cvičit se svým psem. 

Samozřejmě při takových procházkách budíme pozornost. O to víc nastávají situace, které slouží jako rozptýlení. Ať už jsou to kolemjdoucí lidé nebo cizí psy, které potkáváme. Majitel se svým psem mají tak možnost si ještě více zdokonalit získané dovednosti z lekcí v Psí škole.