Podzimní výlet

09.12.2019

Krásné prostředí Sloupu v Čechách, příjemné podzimní počasí a kolektiv, který spojuje láska ke psům a osmadvacet domácích mazlíčků. Těchto pár věcí zajistilo další perfektní socializační procházku. 

Akce byla tentokrát náročná, co se terénu tyče a o to víc prověřila schopnosti majitelů se svými psy. Skoro tří hodinová cesta vedla zástavbou, do kopce z kopce, lesní cestou nebo po úzké cestě podél potoka.

Při procházkách nám jde především o to, aby majitele dokázali v praxi použít získané dovednosti z tréninku v Psí škole. Psům se v takové skupině dostane potřebné socializace, přesto klademe na první místo hlavně spolupráci majitel - pes. Aby se pes dokázal i ve velkém rozptýlení věnovat majiteli, ať už při vzájemné hře, při cvičení ovladatelnosti a poslušnosti, ale i při běžné volné chůzi kdy má kolem sebe jiné psy. Procházek se účastní i psi, kteří projevují známky agrese vůči ostatním. Majitelé často přicházejí s tím, že se musejí vyhýbat jiným psům, protože jejich pes je v tu chvíli neovladatelný. V těchto případech, je důležité, aby se  majitel dokázal naučit svého psa uklidnit a mohl s ním trávit čas mezi ostatními psy.

Na všech těchto věcech pracujeme v Psí škole, ať už při individuálních lekcích,při vzájemných konzultacích nebo při skupinových trénincích. Velice často slýchám na prvních lekcích větu "Tohle je škola spíš pro nás." a ano, je to tak, ačkoliv se prezentujeme jako Psí škola učí se u nás lidé. Nejenom jak na to ale i proč. Učíme a vysvětlujeme,tak aby majitel pochopil jak se svým psem fungovat a žít. 

Bezmála třicet psů v bezprostřední blízkosti na jednom místě. Pro někoho nepředstavitelná věc jít do něčeho takového se svým psem. Pro nás velice příjemná sobota.

Před několika dny jsem se dozvěděl velice smutnou zprávu. Knírač Bard nečekaně zemřel a na této procházce byl s námi naposledy. Tímto rozloučením a jeho poslední fotkou bychom rádi uctili jeho památku. Bardík byl doslova pravidelným účastníkem naších akcí ať už procházek, cvičení ve městě nebo tréninku v Psí škole. Byl to velký milovník především čubiček :)). Se svým panem byli krasným příkladem lásky mezi psem a člověkem. U této dvojky bylo vše tak jak to má být, správní parťáci.Pes Vám dá svou bezmeznou lásku, u lidí to taková samozřejmost není. Člověk by na to měl myslet.Proto si jděte pohladit svého psa a užívejte si každé společné chvíle, protože nikdy nevíte co se může stát.

Odpočívej v pokoji Bardíku.