Prázdniny

02.09.2019

Prázdniny jsou za námi, léto se také pomalu blíží ke konci. Přesto doufáme, že si teplé dny a sluníčka ještě nějakou dobu užijeme, než přijdou podzimní plískanice. Pro mnoho lidí je léto čas dovolených a odpočinku, my, v psí škole, jsme však jeli na plné obrátky. Ne vždy je vhodné vzít sebou psa na dovolenou, a proto jsme našim zákazníkům poskytovali hlídání jejich psích kamarádů. Doma se nám tedy střídali psí hosté jak na běžícím pásu a měli jsme veselo. Psí nájemníci se zapojili do naší psí smečky a pravidelně mě provázeli do psí školy, aby nevypadli ze svého tréninku a mohli páníčkovi předvést i něco navíc. Vše to však byla příjemná práce a mezitím, co nám majitelé psů posílali videa a fotky od moře a památek, my jim zpětně posílali jejich parťáky z procházky, psí školy nebo koupačky od vody. Celé hlídaní bylo často zakončeno příjemným posezením při vyzvednutí psa u nás doma, u kávičky a povídáním nejen o psech.

Vliv léta se projevil i v psí škole. Novopečení majitelé psů využili dovolenou k "předškolní výchově" svého štěňátka a budování kontaktu se psím kámošem. Víc a víc k nám chodí pejsci, kteří byli v útulku a jsme moc rádi, že společnost dává těmto pejskům, kteří neměli štěstí, šanci na nový, většinou krásný život.

V průběhu léta proběhla také zatěžkávací zkouška pro zákazníky psí školy. Opět jsme vyrazili vlakem do Doks, na další socializační procházku. Organizovaná skupina bezmála třiceti psů na nádraží v České Lípě budila pozornost a leckdo z přihlížejících čekal, kdy se něco semele. Všichni žáci však zvládli cestu vlakem na jedničku s hvězdičkou. I celá procházka byla v příjemném přátelském duchu. Popravdě jsem ani nic jiného nečekal. Svým žákům plně důvěřuji 😊. Průběh procházky jsem rozdělil na tři části. Nejdříve byl sraz před samotnou cestou, kdy jsme v České Lípě udělali velké skupinové cvičení, zkontrolovali košíky a následně nechali hafany mezi sebou pozdravit. Pak jsme šli přírodou kolem jezera, kde převládal spíše volný režim, hra a socializace. Nakonec jsme v Doksech, kde jsme cvičili poslušnost, všichni spořádaně prošli městem.

I v České Lípě jsme byli k vidění. Proběhlo velké cvičení ve městě, a i v rámci lekcí jsme vyrazili mimo areál psí školy, ať už individuálně nebo menší skupinka. Abychom si vyzkoušeli ovladatelnost a spolupráci se psem v praxi, v městském prostředí, nejenom na place psí školy.

Tak to byly naše prázdniny plné chození, cvičení, povídaní, vyprávění, oblizování, hraní, štěkání.

A teď k novému školnímu roku...