Jarní povídaní 2. část
Psí škola... Co je vlastně pojem psí škola? Co si pod tímto pojmem představíte? Každý vidí něco jiného. Myslím, že i každá psí škola je jiná. Tak jak je to tedy u nás? Setkal jsem se různými názory, před tím než začala spolupráce s klientem. Od vtipného, že pejsci sedí v lavicích až po představu, že se dělá vojenský výcvik psa. Po první lekci už je však majitel uveden do obrazu, velice často slýchám totiž větu - Vy učíte mě. Nebo to je škola spíš pro nás. A ano sice používáme pojem Psí škola, ale jsme škola pro lidi v oblasti soužiti se psem. Asi uznáte, že z marketingového pohledu bylo jednoduší se nazvat psí škola. U nás jde o to naučit majitele, jak učit psa. Cílová skupina je běžný člověk s běžným psem v běžném životě. V tomto běžném životě, aby byli schopni fungovat, vnímat se navzájem a udržela se/ navrátila se myšlenka mám parťáka a průvodce na část života a můžeme se těšit z vzájemné společnosti.
Trávím s vámi čas, povídáme si, poslouchám vás. Poznávám vás, vašeho psa a váš vztah. Na základě toho vám vrstvím informace na míru, tak abyste byli schopni je vstřebávat a aplikovat, a tím se dostávali blíže ke svému cíli. Tady je třeba zmínit jednu věc, vycvičit a vychovat psa, když víte jak na to není těžké. Umí to spoustu lidí a věřím, že je spoustu trenérů psů, co jsou velice šikovní. Tady, ale přece jde o to, aby majitel pochopil jak vycvičit a vychovat psa a to je někdy oříšek.
Jeden klient, který ve svém oboru dosáhl značných úspěchů, a proto si jeho názoru cením, mi nedávno řekl, že dělám koučink. Ve své neznalosti jsem to bral za synonymum trenéra. Pak jsem si našel význam - Koučování je proces podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti, kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společné s klientem. Myslím, že to tím opravdu vystihl.